Kırklareli 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Kırklareli 1 Nolu Şubesi Babaeski İlçesi işyeri temsilcileri sendikal eğitim formatörlüğü programını gerçekleştirdik.

Babaeski Öğretmenevinde yapılan eğitimde açılış konuşması yapan Şube Başkanı Selahattin Karanfiler özgün ve özgür sendikacılık yaptıklarını, ülke ve uluslararası sendikacılığa yeni ufuklar ve umutlar getirdiklerini, bu bağlamda pergelin bir ayağının medeniyet değerlerinde sabit diğer ayağının ise dünya genelinde açık olduğunu söyledi. Karanfiler, işyeri temsilcilerimiz sendikamızın en uçta teneffüs alma noktalarıdır. Eğer bu nokta ne kadar geniş ve rahat olursa sendikamızın hareketi ve hacmi o kadar genişler. Sendikamızın kamu çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarındaki iyileştirme çalışmalarına en büyük katkı üyelerimizin ve özellikle işyeri temsilcilerimizin olacaktır.

Karanfiler,geçen dört yılda genel merkez ve şube olarak çok yoğun bir çalışma ve gayretin içinde olduklarını, toplu sözleşme, ülkedeki kalkışma, dış güçlerin oyunları, uluslararası sendikal çalışmaları, küresel ve ulusal sorunlar, sendikamız adına hem yorucu hem de yoğurucu olmuştur dedi.

Karanfiler, Mart, Nisan ve Mayıs aylarının ise üye çalışmaları için çok önemli zaman dilemleri olduğunu üyelerden bu konuda gayret ve çalışmalar yapmasını dile getirdi.

Edip İpek, Mehmet İlker Bayram düya ve ülkemizde sendikacılık, iletişim ve teşkilat kültürü konularında birer sunum yaptılar.

Eğitim Programı sonunda  üyelerin görüşleri,talepleri,teklifleri ve tenkitleri alınarak sona erdi.