Kırklareli 1 Şubesi

Eğitim-Bir-Sen Kırklareli 1 Nolu Şubesi Pınarhisar İlçesi işyeri temsilcileri sendikal eğitim formatörlüğü programını gerçekleştirdik.

Pınarhisar Halk Eğitim Merkezinde  yapılan eğitimde açılış konuşması yapan Şube Başkanı Selahattin Karanfiler, Trakya bölgesinin kültürel oluşumunun  kalbinde yer alan tarihte sıcak ve soğuk  su kaynakları ile bilinen yakın tarihte aydın ve şair yetiştirmiş ve halen en çok okuma kültürüne sahip Pınarhisar İlçemiz de bu akşam işyeri temsilcilerimizin eğitim programı için bir aradayız.İşyeri temsilcilerimiz sendikamızın ilk ve uç dinamikleridir.Bu ilk haraket noktalarımız olan işyeri temsilcilerimiz ne kadar donanımlı,birikimli olursa sendikamızda o kadar güçlü ve etkili olur dedi.

Karanfiler ,insan ilişkilerinde ve teşkilat çalışmalarında davranışların %80 konuşmaların %20 etkili olduğunu, insana değer veren,seven ve merkeze alan her hareket ve çalışma başarılı olacağını ve bu bağlamda özgün ve özgür sendikacılığın öncüleri de işyeri temsilcileri olduğunu ifade etti.Eğitim Bir Sen olarak ülke ve uluslararası sendikacılığa yeni ufuklar ve umutlar getirdiklerini, bu bağlamda pergelin bir ayağının medeniyet değerlerinde sabit diğer ayağının ise dünya genelinde açık olduğunu söyledi.

Karanfiler sendikamızın kamu çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarındaki iyileştirme çalışmalarına en büyük katkı üyelerimizin ve özellikle işyeri temsilcilerimizin olacaktır.

Karanfiler, Mart, Nisan ve Mayıs aylarının üye çalışmaları için çok önemli zaman dilemleri olduğunu üyelerden bu konuda çalışma yapmasını dile getirdi.

Edip İpek, İbrahim Erginsoy  düya ve ülkemizde sendikacılık, iletişim ve teşkilat kültürü konularında birer sunum yaptılar.

Eğitim Programı sonunda  üyelerin görüşleri,talepleri,teklifleri ve tenkitleri alındı ve Pınarhisar İlçe Temsilcisi Hüseyin Ertuğral'ın teşekkür konuşması ile sona erdi.